Google karıştı! Milyonlarca kullanıcı verisi ansızın kayboldu

Google Drive kullanıcıları, datalarının kaybolduğunu sav ediyor. Bulut depolamadaki binlerce belge ortadan kayboldu.

Google karıştı! Milyonlarca kullanıcı verisi ansızın kayboldu
  • 0
  • 7
  • 28 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Google Drive kullanıcıları, geçtiğimiz günden bu yana evrakların hesaplarından silindiğini tez ediyor. Türkiye dahil olmak üzere dünyanın birçok bölgesinden kullanıcılar, Google’ın dayanak forumlarına başvurdu. Kimi hesap sahipleri, Mayıs ayına kadar uzanan evrakların kaybolduğunu söyledi. Pekala Google Drive kullanıcı verilerine ne oldu?

Google Drive kullanıcı dataları ortadan kayboldu

Google’ın şikayet forumlarında paylaşılan bilgilere nazaran, kullanıcılar Drive evraklarına erişmekte sorun yaşıyor. Örneğin, bir kullanıcı Drive hesabına giriş yaptığında tüm klasörlerinin Mayıs ayındaki haline geri döndüğünü söz etti.

Öte yandan öbür bir kullanıcı ise Drive’da depolanan altı aylık iş bilgilerinin hiçbir bilgi olmadan kaybolduğunu sav etti. Nedeni hala bilinmemekle birlikte, kimi şahıslar evrak senkronizasyonunun çalışmayı durdurduğunu düşünüyor. Bu da bulut depolama alanlarının güncellenmemesine ve belgelerin kaybolmasına yol açtı.

Google’ın dayanak grubu ise sorunu araştırdıklarını söyledi. Kullanıcı klasörlerinde rastgele bir değişiklik yapılmamasını tavsiye eden şirket, bilgilerin kaybolmasına sebep olan yanılgıyı detaylandırmadı.

Önemli bilgilerini Drive’da saklayan kullanıcılar için bu durum birtakım problemleri da beraberinde getiriyor. Google üzere büyük bulut sağlayıcılarında bile problemler yaşandığını belirtmek gerekiyor. Bu yüzden kıymetli evraklarınızı farklı pozisyonlarda depolamanızı öneriyoruz.

Google Drive datalarının kaybolmasının ardında siber akın olup olmadığı ise belgisiz. Teknoloji devi şimdi resmi bir açıklamada bulunmazken, kullanıcı güvenliğinin sarsılmadığının altını çizdi.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/google-drive-kullanici-verileri-kayboldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir