Gazetecilikte yapay zeka periyodu başlıyor! OpenAI, dev bir mutabakata imza attı

Teknoloji devi OpenAI, yaptığı dev bir yatırımla birlikte gazetecilikte yapay zeka periyodunun kapılarını aralıyor. İşte ayrıntılar.

Gazetecilikte yapay zeka periyodu başlıyor! OpenAI, dev bir mutabakata imza attı
  • 0
  • 2
  • 14 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Son vakitlerin en tanınan yapay zeka modeli olan ChatGPT’yi geliştiren ve yöneten teknoloji devi OpenAI, kıymetli bir mutabakata imza attı. Gazetecilik kesimini yakından ilgilendiren bu muahede, gündemi takip etmek isteyen kullanıcıların platform tecrübesini de doruğa taşıyacak. İşte detaylar

OpenAI, habercilik alanında çok değerli bir adım attı!

OpenAI, Avrupa’nın en büyük medya şirketleri ortasında yer alan Axel Springer ile yeni bir mutabakat imzaladı. Almanya merkezli şirketle ortak olarak atılan adımla birlikte kullanıcılarına kaliteli ve aktüel haber içerikleri sunmayı hedefleyen teknoloji devi, yapay zeka takviyeli gazetecilik için yeni bir periyodun de öncüsü oldu.

İlerleyen süreçte siyaset, teknoloji iktisat ve başka birçok kategoride varlıklı haber içerikleri sunan Axel Springer’in tüm haberleri, ChatGPT’nin kullanıcılarına verdiği karşılıkları besliyor olacak. Dünyanın önde gelen gazetelerinin de dahil edildiği bu data akışı, hakikat ve kaliteli bilgiye ulaşımı kolaylaştırıyor olması hasebiyle de değer arz ediyor.

OpenAI’ın bu adımıyla ilgili dikkat çeken bir öteki konu, olağanda fiyatlı olarak kullanıcı tecrübesine sunulan içeriklerin ChatGPT kullancılarına büsbütün fiyatsız bir biçimde servis edilmesi olarak aktarılıyor. ‘Şeffaflık’ unsuruyla birlikte güvenilirlik ve doğruluğun da ön plana çıktığı bu mentalitenin gazetecilik dünyasının geleceğini de büyük ölçüde şekillendirmesi bekleniyor.

Anlaşma kapsamında OpenAI, Axel Springer’in sağladığı her bir içerik için makul ölçüde bir ödeme yapmayı taahhüt ediyor. Şirketin habercilik için ayırdığı önemli bütçe, kullanıcı odaklı yaklaşımın da bir defa daha altını çiziyor. Pekala, sizler bu mevzuyla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce ChatGPT, atılan bu kıymetli adımla birlikte farklı bir düzeye taşınabilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

Kaynak : https://shiftdelete.net/openai-gazetecilik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir