Ford, 45 bin aracı geri çağırıyor! İşte komik sebebi

Ford, kapı mandalı arızalı olan 45 bin aracını geri çağırıyor. Bu kusurun sürüş sırasında kapının uçmasına yol açabileceği bildirildi.

Ford, 45 bin aracı geri çağırıyor! İşte komik sebebi
  • 0
  • 1
  • 3 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Ford, yaptığı son duyuruyla binlerce arabada enteresan bir kusur yaşandığını açıkladı. Otomotiv deviden gelen açıklamaya nazaran, Fiesta ve Fusion gibi kimi tanınan modellerin kapıları sürüş sırasında beklenmedik formda açılıyor. Kapı mandallarındaki potansiyel sorun nedeniyle 45 binden fazla araç geri çağrıldı.

Ford, sürüş sırasında kapıları uçabilecek 45 bin aracı çağırdı

ABD’deki kullanıcılara gönderilen notta; 2015 Ford Fiesta, 2016 Ford Fusion ve 2016 Lincoln MKZ modellerinin etkilendiği belirtildi. Geri çağırma, muhakkak eyaletlerde ve bölgelerdeki araçların kapı mandallarında gevşeme yaşanabileceğini ortaya koydu.

Ford, birinci olarak 2016 model Fusion’da kapı mandalı sorunu olduğuna dair rapor aldığını ve Ağustos ayında sorunu araştırmaya başladığını açıkladı. Şirket, kapı mandalındaki çatlak yahut kırığı belirlemek için tedarikçisiyle birlikte çalıştı. Bu durumun mandalın yerine oturmamasından kaynaklandığı ortaya çıktı.

Ford, kapı mandallarının arızalanması yahut kapıların beklenmedik biçimde açılmasıyla ilgili 39 şikayet aldı. Lakin bu sorun nedeniyle rastgele bir kaza yahut yaralanma olmadığı aktarıldı. Tekrar de, bir kapının sürüş sırasında açılması hem şoför hem de yayalar için büyük risk yaratabilir.

İlk basamakta 45 bin araç çağrılmış olsa da, yalnızca yüzde 1’inin kusurlu kapı mandalları içerdiği iddia ediliyor. Ford bayileri, sorunu çözmek için geri çağrılan araçların mandallarındaki kodları inceleyecek. Bu tamirin fiyatsız olacağı da belirtildi.

ABD’de yaşanan bu durumun, Avrupa pazarını etkilemediği düşünülüyor. Lakin şirket, önümüzdeki haftadan itibaren araç sahiplerine e-posta üzerinden ulaşacağını tabir etti.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/ford-kapi-arizasi-geri-cagirma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir