Eskişehir’de Kaçak ve Geçersiz Alkol Operasyonu

Eskişehir’de polis takımları tarafından yapılan baskında bir konut ile iş yerinde 380 litre etil alkol ile 74 litre geçersiz ve kaçak alkol ele geçirildi, 1 kuşkulu gözaltına alındı. Yılbaşı öncesinde gerçekleştirilen operasyonla ilgili soruşturma devam ediyor.

Eskişehir’de Kaçak ve Geçersiz Alkol Operasyonu
  • 0
  • 4
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

ESKİŞEHİR’de polis gruplarınca bir konut ile iş yerine yapılan baskında 380 litre etil alkol ile 74 litre geçersiz ve kaçak alkol ele geçirildi, 1 kuşkulu gözaltına alındı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Çaba Şubesi grupları, yılbaşı öncesinde uydurma ve kaçak alkol kontrollerini artırdı. Polis takımlarınca kaçak alkol üretildiği belirlenen bir konut ve iş yerine baskın yapıldı. 1 kuşkulu gözaltına alınırken, aramalarda 380 litre etil alkol, 74 litre geçersiz ve kaçak alkol, 6 adet uydurma ve kaçak alkol imalinde kullanılan kit ele geçirildi. Vilayet Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Yaklaşan yılbaşı nedeniyle kaçak/sahte alkol ticaretinin önlenmesi ve halk sıhhatinin korunması amacıyla sahte/kaçak alkol satan bireylere yönelik çalışmalarımız titizlikle devam etmektedir. Vatandaşlarımızın bandrolsüz, menşei aşikâr olmayan, merdiven altı üretilmiş eserlerden uzak durmaları, şüphelendikleri eserlerle alakalı ihbarda bulunmaları büyük ehemmiyet arz etmektedir” denildi. Soruşturma sürüyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel

Haberler.com

https://www.haberler.com/guncel/eskisehir-de-kacak-ve-sahte-alkol-operasyonu-16613424-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir