Elon Musk, X’e reklam vermeyi kesen şirketlere sert yanıt verdi!

Elon Musk, kendisinin antisemit açıklamalarından dolayı X’e reklam vermeyi kesen Apple üzere büyük şirketlere sert karşılık verdi.

Elon Musk, X’e reklam vermeyi kesen şirketlere sert yanıt verdi!
  • 0
  • 1
  • 1 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Tesla ve SpaceX’in açık kelamlı CEO’su Elon Musk, daha evvel Twitter olarak bilinen X’te reklam vermeyi durdurma kararı alan Apple ve Disney üzere şirketlere karşılık verdi. Hem de bayağı bir sert karşılık verdi.

Elon Musk: “S**n gidin. Anlaşıldı mı?”

Bu şirketlerin harekete geçmesine Musk’ın platformda “antisemit” içerikler de dahil olmak üzere yaptığı tartışmalı paylaşımların yanı sıra Apple reklamlarının çok sağcı komplo teorileri ve antisemit malzemelerle birlikte göründüğünü gösteren haberler neden oldu.

The New York Times DealBook Summit’te Andrew Ross Sorkin ile yaptığı söyleşide Musk reaksiyonunu esirgemedi. Sorkin’in reklam kesintileriyle ilgili sorusunu yarıda kesen Musk, “Umarım reklam vermeyi keserler. Reklam vermeyin. Şayet birisi bana reklamla şantaj yapmaya çalışacaksa, bana parayla şantaj yapacaksa… s*** gitsin. S*** gidin. Anlaşıldı mı?” dedi.

Tesla CEO’su daha sonra aktiflikte bulunan Disney CEO’su Bob Iger’e el salladı ve onu sevinçli bir formda “Merhaba Bob!” diyerek selamladı.

Musk, reklam boykotunun platformun vefatına yol açacağını öne sürerek X için vahim sonuçlar öngördü. “Bu reklam boykotunun yapacağı şey X’i öldürmek olacak. Tüm dünya bu reklamcıların şirketi öldürdüğünü bilecek ve biz de bunu detaylı bir halde belgeleyeceğiz.”

X’teki reklam duraklaması ivme kazandı ve 100’den fazla markanın Apple’ın liderliğini takip ettiği bildirildi. X’in iç varsayımları, boykot nedeniyle 75 milyon doları aşan potansiyel gelir kaybına işaret ediyor. Buna karşın Apple, Twitter’daki reklam kesintisinin müddetini açıklamadı ve şirketin platformla ilgili gelecek planları hakkında belirsizlik yarattı.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/elon-musk-reklam-vermeyi-kesen-sirketler-sert-cevap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir