Edirne Vilayet Jandarma Komutanlığı trafik jandarması eğitim verdi

Edirne Vilayet Jandarma Komutanlığı trafik jandarması, inançlı trafik akışının sağlanması, sıfır kaza düsturuyla meydana gelen can ve mal kayıplarının önlenmesine yönelik işçiyle eğitim verdi. Eğitimde kışın araç kullanımında dikkat edilecek konular ve kış lastiğinin değeri anlatıldı. Tüm araç şoförlerine zincir söküp takma eğitimi uygulamalı hususlarında bilgiler verildi.

Edirne Vilayet Jandarma Komutanlığı trafik jandarması eğitim verdi
  • 0
  • 1
  • 2 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Edirne Vilayet Jandarma Komutanlığı trafik jandarması, inançlı trafik akışının sağlanması, sıfır kaza düsturuyla meydana gelen can ve mal kayıplarının önlenmesine yönelik çalışanla eğitim verdi.

Edirne Valiliğinden yapılan açıklamaya nazaran, jandarma işçisine yönelik düzenlenen eğitimde kışın araç kullanımında dikkat edilecek konular ve kış lastiğinin değeri anlatıldı.

Eğitim sonucunda tüm araç şoförlerine zincir söküp takma eğitimi uygulamalı bahislerinde bilgiler verildi.

Güvenli bir trafik akışının sağlanması ve sıfır kaza düsturuyla meydana gelen can ve mal kayıplarının önlenmesine yönelik işçi eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine aralıksız devam edeceği belirtildi.

Trakya Üniversitesinde İtalyan bestekarların yapıtları seslendirildi

Trakya Üniversitesi (TÜ) Devlet Konservatuvarı Balkan Senfoni Orkestrası tarafından “İtalyan Bestekarları Gecesi” düzenlendi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya nazaran, TÜ Rektör Yardımcısı ve Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ahmet Hamdi Zafer’in şefliği üstlendiği, Cem Özkan ve Irmak Kıran’ın solist olarak katkı sunduğu konser, Devlet Konservatuvarı Sanat, Eğitim ve Şov Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sanatseverler tarafından ilgi ile izlenen konserde Vivaldi’nin Concerto No. 1 “İlkbahar”, Concerto No. 2 “Yaz”, Concerto No. 3 “Sonbahar”, Concerto No. 4 “Kış” ve Dört Keman Konçertosu; Paganini’nin Cantabile, Monti’nin Czardas isimli yapıtları seslendirildi.

Konsere Makedonya Eski Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Gjorge Ivanov, TÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Baro Lideri Av. Gökhan Karakoç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu ve Prof. Dr. Metin Aydoğdu, Kuzey Makedonya Edirne Fahri Konsolosu Eser Cevahir, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Edirne’de jandarma eğitimlerine devam ediyor

Edirne Vilayet Jandarma Komutanlığı öğrencilere yönelik eğitimlere devam ediyor.

Bu kapsamda Siber Hatalarla Gayret Şube Müdürlüğü siber hata farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında, Keşan ilçesinde birinci ve orta dereceli okullarda tahsil gören öğrencilere “Siber zorbalık, inançlı internet kullanımı, dijital bağımlılık, parola güvenliği, toplumsal medya kullanımı ve siber dolandırıcılık” hususlarında bilgi verdi.

Eğitimlerin vilayet genelinde devam edeceği belirtildi.

“Bu vahim savlar araştırılsın ve sorumlular cezalandırılsın”

Saadet Partisi Edirne Vilayet Lideri Sinan Tekin, Edirne Belediye Lideri Recep Gürkan’ın içme suyundaki bulanıklığın nedenine ait yaptığı açıklamaları kıymetlendirdi.

Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşık bir haftadır içme suyundaki bulanıklığın kamuoyunun da gündeminde olduğunu belirtti.

Edirne Belediye Lideri Recep Gürkan’ın dün yaptığı açıklamaları izlediğini aktaran Tekin, “Barajdaki borulara sabotaj yapıldığı tez ediliyor. tezler hakikaten çok vahim. Sahiden çok hüzün verici. Argümanların kesinlikle aydınlatılması gerekir. Bu vahim savlar araştırılsın ve sorumlular cezalandırılsın.” sözlerini kullandı.

Kaynak: AA / Spor

Haberler.com

https://www.haberler.com/spor/edirne-il-jandarma-komutanligi-trafik-jandarmasi-egitim-verdi-16584765-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir