Dünyada bir ilk! Çift periskop kameralı telefon geliyor!

Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan OPPO Find X7 Pro, kamera dizaynıyla gündeme geldi. İşte o kamera tasarımı!

Dünyada bir ilk! Çift periskop kameralı telefon geliyor!
  • 0
  • 6
  • 29 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Son vakitlerde akıllı telefon üreticileri, daha yeterli kamera üretmenin peşinde. Lakin ortaya çıkan kamera çıkıntıları nedeniyle bu durum o kadar da kolay değil. Bugünkü habere nazaran ise önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi beklenen Oppo Find X7 Pro, çift periskop kamera dizaynıyla şaşırtacak üzere duruyor. İşte detaylar!

OPPO Find X7 Pro, dünyanın birinci çift periskop kameralı telefonu olacak!

Akıllı telefon üreticileri son vakitlerde kamera konusuna daha da yük veriyor. Bunun için de gelişmiş kameraları üretmek için adımlar atıyorlar. Lakin en gelişmiş kamerayı üretmek sanıldığı kadar kolay ve kolay bir iş değil. Bunun sebebi ise kameranın lens kalitesinin artırılması.

Kamerada kullanılan lens kalitesinin artırılması da daha büyük lens kullanımı manasına geliyor. Bu dış tasarım açısından kamera çıkıntısının daha fazla olmasına neden oluyor. Bugün ise önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi beklenen OPPO Find X7 Pro modeli, dizaynıyla gündeme geldi.

Çin’in toplumsal medya platformu olan Weibo’da OPPO Find X7 Pro’nun imajları paylaşıldı. İmgede ise telefonun kamera çıkıntısı görenleri şaşırttı. Telefonun kamerasına bakıldığında bir sekizgene benzeyen çıkıntı görenleri karşılıyor.

Bugüne kadarki haberlere baktığımızda modelin dörtlü kamera kurulumuyla geleceği söylentisi vardı. Bu kamera heyetimi ise iki adet periskop kameraya sahip olacak. Bu da dünyadaki ilk çift periskop kameraya sahip telefonu olacağı manasına geliyor. Telefonun dizaynını görenler ise estetik dışı bir tasarım olduğunu belirtiyor.

Ortaya çıkan savlara nazaran Find X7 Pro’daki periskop kamera sisteminde Sony IMX890 ve Sony IMX858 yer alacak. Bu kameralar da 2,7x ve 6x optik yakınlaştırma dayanağı ile gelecek. Modelin ana kamerası da 50 Megapiksel çözünürlük sunacak.

Peki, siz OPPO Find X7 Pro kamera tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/cift-periskop-kamerali-telefon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir