Bodrum’da Rus anne ve kızının cesetleri bulundu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Rus paralı asker Andrej Kuslevic’in öldürdüğü eski eşi Irina Dvizova ve kızı Dayana Dvizova’nın cesetleri, ülkelerine gönderilmek üzere teslim alındı.

Bodrum’da Rus anne ve kızının cesetleri bulundu
  • 0
  • 3
  • 14 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde Rus paralı asker Andrej Kuslevic’in öldürüp cesetlerini çarşafa sararak sarp yere attığı, eski eşi Rus asıllı Irina Dvizova (42) ile kızı Dayana Dvizova’nın (15) cenazeleri, ülkelerinde başlatılan kampanyada toplanan yardımın akabinde İsimli Tıp Kurumu’ndan 15 gün sonra yakınları tarafından teslim alındı.

Bodrum’da yaşayan ve gayrimenkul alım-satım işi yapan Irina Dvizova ile kızı Dayana’ya yakınları 23 Kasım’da ulaşmayınca Konacık Mahallesi’ndeki meskenlerine gitti. Kapı açılmayınca kırarak içeri giren yakınları, koltukta anne-kıza ilişkin olduğunu düşündükleri kan lekesi gördü. Yakınlarının ihbarı üzerine Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği takımları anne-kızı bulmak için çalışma başlattı.

KAMERA KAYITLARI İNCELENDİ

Ekipler, bölgedeki kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Adresin önünde tespit edilen bir aracın izini takip eden polis, aramayı İçmeler mevkisinde Tavşanburnu yolu civarında ağırlaştırdı. 28 Kasım saat 16.00 sıralarında yol kenarındaki dik yamaçta, anne ve kızın 3 metre ortayla çarşafa sarılmış cesetleri bulundu. Savcının incelemesinin akabinde cesetler, Bodrum Devlet Hastanesi’ne, oradan da Muğla İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Anne ve kızının, Irina Dvizova’nın eski eşi Andrej Kuslevic tarafından öldürüldüğü belirlendi. Kuslevic’in olayın akabinde küçük erkek çocuğunu da yanına alıp Litvanya’ya kaçtığı belirtildi.Maddi durumları âlâ olmayan, 3 çocuğundan en büyüğü olan David Dvizova ve öbür yakınları, annesi ve kardeşinin cenazelerinin alınıp, ülkelerine götürülebilmesi için Rusya’da yardım kampanyası başlattı. David Dvizova, toplanan yardımların akabinde beraberindeki yakınlarıyla birlikte Rusya’dan uçakla bugün Muğla’ya geldi. Dvizova, İsimli Tıp Kurumu’ndaki resmi süreçlerin akabinde teslim aldığı annesi ve kız kardeşinin cenazelerini Antalya Havalimanı’na özel cenaze aracı ile götürdü.Öte yandan ikili cinayetin şüphelisi olarak aranan Irina Dvizova’nın eski eşi Andrej Kuslevic’in yakalanması için Litvanya güvenlik üniteleriyle gerekli yazışmaların yapıldığı bildirildi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki

Haberler.com

Kaynak : https://www.haberler.com/guncel/bodrum-da-rus-anne-ve-kizinin-cesetleri-bulundu-16624559-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir