Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Aralık Ayı İdare Konseyi Toplantısı Gerçekleştirildi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) aralık ayı idare şurası toplantısı, Antalya’da gerçekleştirildi. Toplantıda, Antalya, Burdur ve Isparta’da 2024 yılında yapılacak sıhhat, spor, eko-turizm ve alternatif turizm projeleri masaya yatırıldı. BAKA’nın 2023’te 608 projeye dayanak verdiği belirtilen toplantıda, girişimcilik ekosisteminin uygunlaştırılması, imalat endüstrinin güçlendirilmesi ve istihdam edilebilirliğin artırılması alanlarında 47 projeye imza atıldığı tabir edildi.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Aralık Ayı İdare Konseyi Toplantısı Gerçekleştirildi
  • 0
  • 5
  • 13 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) aralık ayı idare şurası toplantısı, Antalya‘da gerçekleştirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, 2023 yılının son idare konseyi toplantısına, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Isparta Valisi Aydın Baruş, Burdur Valisi Türker Öksüz, Antalya Ticaret Odası Lideri Ali Bahar, Isparta Ticaret Odası Lideri Metin Çelik, Burdur Ticaret Odası Lideri Yusuf Keyik ve BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler katıldı.

Toplantıda, Antalya, Burdur ve Isparta’da 2024 yılında yapılacak sıhhat, spor, eko-turizm ve alternatif turizm projeleri masaya yatırıldı.

BAKA’nın 2023’te 608 projeye dayanak verdiği belirtilen toplantıda, girişimcilik ekosisteminin güzelleştirilmesi, imalat endüstrinin güçlendirilmesi ve istihdam edilebilirliğin artırılması alanlarında 47 projeye imza atıldığı söz edildi.

Toplantıda, nitelikli işgücü muhtaçlığını karşılamak için Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Savunma Sanayi Başkanlığı ile kalkınma ajansları işbirliğinde geliştirilen Siber Vatan Programı kapsamında 160 öğrenciye eğitim verildiği kaydedildi.

Bu kapsamda, 2024’te ise yazılım ve Kodla Bakalım programının uygulanmaya konulacağı bildirildi.

Toplantı, gündem unsurlarının görüşülmesiyle sona erdi.

Kaynak: AA / Şimdiki

Haberler.com

https://www.haberler.com/guncel/bati-akdeniz-kalkinma-ajansi-aralik-ayi-yonetim-kurulu-toplantisi-gerceklestirildi-16622053-haberi/

#radyo #haber #radyonabizcomtr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir