Aydın Germencik’te Gençlik Merkezi Yatırımları Devam Ediyor

Aydın’ın dört bir yanında spor yatırımları yükselmeye devam ederken, Germencik ilçesindeki Gençlik Merkezi’nin 2024 Ocak ayına kadar tamamlanması planlanıyor.

Aydın Germencik’te Gençlik Merkezi Yatırımları Devam Ediyor
  • 0
  • 0
  • 2 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Aydın‘ın dört bir yanında spor yatırımları yükselmeye devam ederken, Germencik ilçesindeki Gençlik Merkezi’nin 2024 Ocak ayına kadar tamamlanması planlanıyor.

Sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetler üzere geniş yelpazesi ile Aydınlı gençlerin yeni cazibe merkezlerinden biri haline gelen gençlik merkezleri, Aydın‘ın dört bir yanında yükselmeye devam ediyor. Bu çerçevede Aydın‘ın dört bir yanı da gençlerin faydalanabilmesi için gençlik merkezleriyle donatılıyor. Gençlerin boş vakitlerini en yeterli formda değerlendirmeleri için vilayet genelinde, gençlik merkezleri bir bir hayata geçiriliyor. Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmalar çerçevesinde Germencik ilçesinde de imali devam eden Gençlik Merkezi yatırımlarında da sona gelindi. Germencik’te 1 Eylül 2022’de temeli atılan Gençlik Merkezi’nin Ocak 2024’e kadar tamamlanması planlanıyor.

Germencik Gençlik Merkezi’nde toplamda 6 adet derslik, 86 kişilik tiyatro, konferans salonu, kütüphane, fuaye alanı ile birlikte her katta engelli dostu tuvalet ve asansör bulunacak. Husus ile ilgili Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Derslikler, gençlerin eğitim hayatlarına katkıda bulunacak ve farklı alanlarda kendilerini geliştirmelerine imkan tanıyacak. Tiyatro salonu ise sanatsal faaliyetlere konut sahipliği yapacak. Kütüphane, fuaye alanı ve konferans salonu üzere yerler ise gençlerin toplumsal etkileşimini artırmak ve bilgi birikimlerini genişletmek ismine kıymetli bir rol oynayacak. Engelli dostu tuvaletler ve asansörler, tesisin herkes için erişilebilir olmasını sağlarken, toplumsal iştirakin artmasına da takviye olacak. Aydın Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü, Gençlik Merkezi projesiyle fizikî bir alanın ötesinde gençlerin ferdî gelişimine, kültürel tecrübelerine ve toplumsal etkileşimlerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır” tabirleri yer aldı. – AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Haberler.com

https://www.haberler.com/spor/aydin-germencik-te-genclik-merkezi-yatirimlari-devam-ediyor-16584820-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir