Apple Watch bu sefer bir kişiyi çakallardan kurtardı!

Apple Watch’un düşme algılama özelliği ile acil durum müdahalesi gerçekleşti. ABD’de bir kişi çakal saldırısından kurtuldu. İşte ayrıntılar.

Apple Watch bu sefer bir kişiyi çakallardan kurtardı!
  • 0
  • 4
  • 10 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Teknolojinin hayat kurtarıcı rolü bir defa daha gözler önüne serildi. ABD’de yaşayan bir kişinin Apple Watch sayesinde bir çakal saldırısından kurtulması akıllı saatteki düşme algılama özelliğinin ne kadar faydalı olduğunu gösteriyor. Yaşanan bu olay gelişen teknolojinin insan hayatındaki acil durumlar karşısında nasıl bir güvenlik kalkanı oluşturabileceğini çarpıcı bir örnekle gözler önüne seriyor.

Apple Watch’un ani düşme anında süratli müdahalesi

Söz konusu olayı yaşayan şahıs sakin bir yürüyüş esnasında iki köpeğiyle bir çakalın karşı karşıya kaldığını fark etti. Köpeklerinin panikle reaksiyon verip kendisini yere düşürüp patikadan sürüklemesi kazayı başlatan an olurken, kişinin Apple Watch saatindeki düşme algılama özelliği süratle devreye girerek acil durum uyarısı gönderdi ve adamın hayatının kurtulmasını sağladı.

Bu olayın üzerine konuşan kişi, “Köpeklerin çakalı gördüklerinde panikleyip beni yere düşürmeleri, hakikaten ölümcül bir düşüşe sebep olabilirdi. Apple Watch olmasaydı, durumdan kurtulamayabilirdim” dedi. Bu olayla birlikte teknolojinin hayat kurtarıcı rolü ve günlük aktiviteler sırasında karşılaşılan beklenmedik tehlikelere karşı nasıl bir güvenlik kalkanı oluşturabileceğini görmüş oluyoruz.

Teknoloji ikinci bir felaketi önledi

Olayı anlatan şahıs, yaşadığı kaza sonrasında telefonuna ulaşamadığını ve Apple Watch’un, acil servislerle bağlantı kurabilmesi sayesinde hayatta kaldığını söz etti. Ayağının kırılması ve ameliyat sürecinin akabinde, “Apple Watch takmıyor olsaydım, orada ne kadar mühlet yatacağımı, hareket edemediğimi ve etrafımda yardım alabilecek kimse olmadığını bilmem mümkün olmazdı. Bu teknolojik aygıt sayesinde, hayati bir mana taşıyan vakti kazandım” diye konuştu.

Günümüzde teknoloji, hayatımızın pek çok tarafını etkileyerek günlük aktivitelerimizi daha inançlı hale getiriyor. ABD’de yaşanan bu olay, düşme algılama üzere özelliklere sahip giyilebilir teknoloji eserlerinin nitekim hayat kurtarıcı kimliğe büründüğünü gözler önüne seriyor ve teknolojinin insan hayatındaki kritik rolünü bir kere daha vurguluyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu cins aygıtlar yararlı mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/apple-watch-cakallardan-kurtardi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir