Apple Music Replay 2023 yayınlandı! Nasıl bakılır?

Apple’ın Spotify gibisi bu yıl dinlediğiniz müziklerin özetini gösteren özelliği Music Replay, 2023 yılı için yayınlandı. Nasıl bakılır?

Apple Music Replay 2023 yayınlandı! Nasıl bakılır?
 • 0
 • 7
 • 29 Kasım 2023
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Yılın sonuna yaklaşırken, Apple Music kullanıcıları Apple Music Replay 2023’ün yayınlanmasıyla birlikte geride bıraktığımız yıldaki müzik aktivitelerinin özetini görebilecekler. Spotify Wrapped’e benzeyen bu özellik Apple Music kullanıcılarının vazgeçilmezlerinden biriydi, lakin şirket bu yıl toplumsal medya dostu grafikler sunarak özelliği biraz güncelledi.

Apple Music Replay 2023’e nasıl bakılır?

Özetinize erişmek için özel web sitesini ziyaret edip Apple ID’leriyle giriş yapmanız gerek. Öne çıkan imajlar toplumsal medyada basitçe paylaşılabiliyor yahut Fotoğraflar uygulamasına kaydedilerek müzik zevkinizi arkadaşlarınız ve takipçilerinizle paylaşmanıza imkan tanınıyor. Gelin adım adım anlatalım:

 • Adım #1: Öncelikle Apple Music Replay’in web sitesini denetim etmeniz gerekiyor
 • Adım #2: Apple Kimliğinizle giriş yapın ve bekleyin
 • Adım #3: Kıymetli anlarınızı ve grafikleri toplumsal medyada paylaşmak yahut Fotoğraflar uygulamanıza kaydetmek için paylaş düğmesine dokunun.

Apple Music Replay 2023, kullanıcılara yıl boyunca müzik seyahatlerinin kapsamlı bir özetini sunuyor. Güncelleme, kullanıcıların çevrimiçi olarak kolay kolay paylaşabilecekleri toplam yedi grafik getirerek evvelki sürümlere kıyasla paylaşım tecrübesini geliştiriyor.

Bu çizelgeler, müzikleri dinlemek için harcanan dakika sayısını, yılın favorisine vurgu yaparak keşfedilen sanatçı sayısını ve kullanıcının bir sanatkarın birinci 100 dinleyicisi ortasına girip girmediğini içeriyor.

Ayrıca, kullanıcılar favori albüme odaklanarak dinledikleri müzik sayısını ve en çok çalınan parçayı ve dinledikleri albüm sayısını da görebiliyorlar. Kullanıcının kütüphanesindeki baskın çeşit de sergilenerek müzikal tercihleri hakkında fikir veriyor. Toplam dakikaları, en düzgün sanatçıyı, en uygun albümü ve yılın en uygun müziğini özetleyen kapsamlı bir özet sunuluyor.

Apple Music Replay 2023, sadece istatistiklerin ötesine geçerek, en âlâ 15 sanatçı, müzik ve albümü ilgili çalma mühleti yahut harcanan dakika ile birlikte sunarak daha şahsileştirilmiş bir dokunuş sunuyor. Evvelki yıllardan farklı olarak, bu yineleme kullanıcıların favori çalma listelerini ve en yeterli istasyonları bile açıklayarak müzik seyahatlerine daha bütünsel bir genel bakış sunuyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/apple-music-replay-2023-yayinlandi-nasil-bakilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir