8 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL? Bugün okullar tatil mi, var mı, yok mu? İstanbul’da bugün okullar da kar tatili var mı?

“İstanbul’da bugün okullar da kar tatili var mı?” sorusunun karşılığı sorgulanan mevzular ortasında yer alıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalar sonucunda 8 Aralık okullar tatil mi 2023 İSTANBUL? Bugün okullar tatil mi, var mı, yok mu? araştırıldı.

8 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL? Bugün okullar tatil mi, var mı, yok mu? İstanbul’da bugün okullar da kar tatili var mı?
  • 0
  • 5
  • 9 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

8 Aralık CUMA okulların tatil olup olmadığı binlerce veli ve öğrencinin gündeminde yer alıyor. Ülke genelinde tesirini gösteren sağanak ve kar yağışlı hava sebebiyle öğrencilerin gözü valilikten gelecek son dakikaya açıklamalarına çevrildi. Pekala, 8 Aralık okullar tatil mi 2023 İstanbul? Bugün okullar tatil mi, var mı, yok mu? İstanbul’da bugün okullar da kar tatili var mı? İşte detaylar…

8 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 8 Aralık Cuma günü için birçok vilayette kuvvetli sağanak yağış ikazında bulundu. İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, İstanbul, Antalya, Mersin ve Adana üzere vilayetlerde yağışlar bekleniyor. Fakat şimdi vilayet valilikleri, kaymakamlıklar yahut vilayet Ulusal Eğitim Müdürlükleri tarafından eğitim-öğretime ait bir açıklama yapılmadı. Bahisle ilgili açıklamalar geldiğinde, haberlerimizde ayrıntılı bilgi verilecektir.

BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ, VAR MI, YOK MU?

Yapılan son değerlendirmelere nazaran; bu gece saatlerinden itibaren Antalya merkez ve batısı, Isparta ve Burdur’un doğusunda kuvvetli (21-50 kg/m2), Mersin ve Adana’da yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2), Antalya’nın doğusunda çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Antalya’nın doğusunun 1500 m üzeri yüksek bölümlerinde (özellikle Antalya-Konya yolunun Alacabel mevkiinde) kuvvetli karla karışık yağmur ve kar formunda olması bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, lokal dolu yağışı üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

İSTANBUL’DA BUGÜN OKULLAR DA KAR TATİLİ VAR MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 8 Aralık Cuma günü için birçok ile kuvvetli sağanak ihtarları yaptı. İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, İstanbul, Antalya, Mersin ve Adana’da yağışlar bekleniyor. Lakin şimdi vilayet valilikleri, kaymakamlıklar ya da vilayet Ulusal Eğitim Müdürlükleri tarafından eğitim öğretimle ilgili bir açıklama gelmedi.

Haberler.com

https://www.haberler.com/haberler/8-aralik-okullar-tatil-mi-2023-istanbul-bugun-16607046-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir